Wydarzenia

PTTK zaprasza na wycieczkę do Węgier

tim

Bocheński oddział PTTK zaprasza 11-14 sierpnia na wycieczkę do Węgier. W programie m.in. Góry Matra, Eger, Budapeszt, Góry Bukowe i wiele innych ciekawych miejsc.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay / CC0 Public Domain

Program wycieczki:

Dzień I

Zbiórka w zatoce przy kościółku szkolnym w Bochni i wyjazd o godz. 4:00. Przejazd do Ostrzyhomia – św. Kinga, św. Stefan, bazylika (krótkie zwiedzanie). Wyszehrad – twierdza i malownicze zakole Dunaju. Góry Matra – Kekes (1 014 m n.p.m.), czyli Błękitny Dach Węgier. Przejazd na nocleg do Gyöngyös. Ok. 20:00 – zakwaterowanie w hotelu i posiłek.

Dzień II

Gyöngyös – w drodze do Egeru – Sirok w Górach Matra (malownicze ruiny zamku), Eger – zamek i starówka oraz Dolina Pięknej Pani z piwniczkami oraz degustacją win. Wieczorem kąpielisko termalne koło Egeru – Egerszalok – węgierskie Pamukkale (dla chętnych, dodatkowo płatne). Wieczorny powrót do hotelu w Gyöngyös.

Dzień III

Gyöngyös – Budapeszt – zwiedzanie miasta z przewodnikiem, rejs po Dunaju, czas wolny. Powrót do hotelu w Gyöngyös. Krótkie zwiedzanie Gyöngyös.

Dzień IV

Gyöngyös – Góry Bukowe – Lillafured: spacer Doliną Szalajki, wodospad Szinva (najwyższy na Węgrzech), jezioro Hamori, pałac Palotaszálló z ładnymi ogrodami, czas wolny. Powrót do Polski. Przyjazd do Bochni w późnych godzinach wieczornych.

Zapisy w biurze oddziału PTTK, ul. Bernardyńska 10, 32-700 Bochnia, tel. 14 612 27 62, e-mail: pttkbochnia@interia.pl. Koszt to 829 zł (dla członków PTTK 799 zł). Szczegóły na stronie bochnia.pttk.pl.

comments powered by Disqus

Najnowsze