Wydarzenia

Szpital: Przejście na Oddział Ratunkowy podziemnym korytarzem

tim

źródło: informacja prasowa

W decydującą fazę wkroczył remont intensywnej terapii w bocheńskim szpitalu. Nadbudowanie dodatkowego piętra tego oddziału wymusiło konieczność zamknięcia korytarza prowadzącego do SOR od strony ulicy Krakowskiej. W tej chwili, aby dostać się do oddziału ratunkowego, ale także na inne oddziały trzeba przejść podziemnym korytarzem.

- Zamknięcie przejścia było konieczne, ze względu na charakter prowadzonych prac. Wszystko wskazuje na to, że przejście zostanie ponownie przywrócone w październiku – mówi Jarosław Kycia, dyrektor Szpitala Powiatowego w Bochni.

Przejście podziemnym korytarzem jest dobrze oznaczone, tak aby pacjenci nie błądzili.

Wyłączenie z ruchu tego małego fragmentu szpitala wiązało się z koniecznością tymczasowego przeniesienia kaplicy szpitalnej. W tej chwili znajduje się ona w jednym z pomieszczeń Oddziału Opiekuńczo-Leczniczego zlokalizowanego także na parterze placówki.

Warto dodać, że na SOR, a także na oddziały szpitalne bez problemu można wejść od strony ulicy Świętokrzyskiej. Dyrekcja szpitala przeprasza za niedogodności związane z remontem. I zapewnia, że po zakończeniu inwestycji oddział intensywnej terapii będzie jednym z najnowocześniejszych w regionie.

- Od początku kadencji inwestujemy w ochronę zdrowia. To kolejny niezwykle ważny projekt, który będzie służył wszystkim mieszkańcom naszego powiatu, bo szpital musi być miejscem przyjaznym pacjentom, a to właśnie na szpitalny oddział ratunkowy bardzo często jest pierwszym miejscem kontaktu pacjenta ze szpitalem, zwłaszcza tych w stanie bezpośredniego zagrożenia zdrowia, a nawet życia – zaznacza Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

comments powered by Disqus

Najnowsze