Wydarzenia

Podpisano umowę z wykonawcą na przebudowę boiska przy II LO i PSP4

Mirosław CISAK

W środę w Starostwie Powiatowym w Bochni podpisano umowę z wykonawcą na przebudowę boiska sportowego przy II Liceum Ogólnokształcącym i PSP Nr 4 w Bochni. Prace mają zakończyć się za dwa miesiące, czyli pod koniec wakacji.

W podpisaniu umowy uczestniczył starosta bocheński Ludwik Węgrzyn, wicestarosta Józef Mroczek, burmistrz Bochni Stefan Kolawiński, a ze strony wykonawcy firmy Bud-Mat umowę podpisywał pełnomocnik Maciej Matyja.

- Powstanie tam boisko ze sztuczną nawierzchnią i całą sportową infrastrukturą. Prace zostaną wykonane podczas wakacji, żeby młodzież tuż po powrocie do szkoły mogła korzystać z nowego obiektu - mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

W ramach przewidzianych prac stare, twarde podłoże, na którym mogło dochodzić do kontuzji, zastąpi bezpieczna nawierzchnia poliuretanowa. Boisko zostanie również wyposażone w 2 bramki do piłki ręcznej/mini nożnej, słupki do siatkówki i tenisa ziemnego, siatki. Będą też nowe trawniki, ławki i kosze na śmieci.

Przebudowa dotyczy tylko boiska położonego bliżej kościoła pw. św. Jana Nepomucena i nie obejmuje placów do gry w koszykówkę zlokalizowanych zaraz przy kompleksie szkolnym.

Całkowita wartość inwestycji to 411 362,11 zł. Dofinansowanie wynosi 112 896,00 zł, udział Powiatu Bocheńskiego to 149 233,06 zł, a udział Gminy Miasta Bochnia 149 233,05 zł.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, w ramach programu „Małopolskie Boiska”.

comments powered by Disqus

Najnowsze