Wydarzenia

Bursa Szkolna z imieniem Polski Niepodległej - ZDJĘCIA

tim

We wtorek Bursa Szkolna w Bochni otrzymała imię Polski Niepodległej. Po wręczeniu dyrektor Janinie Węglarz aktu nadania imienia, poświęconą tablicę, odsłonili przewodnicząca rady powiatu Bernadetta Gąsiorek, starosta bocheński Ludwik Węgrzyn oraz dyrektor Kuratorium Oświaty w Tarnowie Artur Puciłowski.

- To wyjątkowe miejsce, w którym wychowało się wiele pokoleń. To drugi dom dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy swoją drogę kształcenia związali z naszym powiatem. Gratuluję i dziękuję pani dyrektor oraz pracownikom za trud wychowania i kształtowania tych młodych ludzi - mówił starosta bocheński Ludwik Węgrzyn.

Wtorkowe spotkanie było również okazją do wręczenia przez komendanta policji w Bochni Tadeusza Stachaka oraz podinspektor Izabeli Ciarki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Placówka otrzymała certyfikat za promocję, kształtowanie oraz zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w szkołach.

Kolejnym punktem uroczystości był wykład Jana Flaszy, dyrektora Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, pt. „Bochnia i Niepodległość”, przedstawiający m.in. postacie bocheńszczyzny tj. Olga Stawecka czy Janina Prus Niewiadomska, które swymi działaniami przyczyniły się do odzyskania niepodległości.

Na zakończenie można było zobaczyć program artystyczny w wykonaniu podopiecznych Bursy i oglądnąć wystawę fotograficzną „Zatrzymane w Kadrze” oraz „Bocheńska droga do Wolności”.

comments powered by Disqus

Najnowsze