Wydarzenia

Szewska 1: Przyczyna pożaru nadal nieznana - NOWE ZDJĘCIA i WIDEO

Mirosław CISAK

Zdjęcia z mieszkania nr 6 kamienicy przy ul. Szewskiej 1 w Bochni (poddasze, część północna) pokazują skalę zniszczeń, które wyrządził pożar. Do tragicznego wydarzenia doszło w sobotę 2 czerwca. Nadal nie wiadomo jaka była przyczyna pożaru. Obecnie policja czeka na opinię biegłego.

Przypomnijmy: w pożarze kamienicy przy ul. Szewskiej 1 w Bochni ucierpiało sześć rodzin. Dach nad głową straciło kilkanaście osób. Trzy rodziny znalazły schronienie u krewnych, jedna zamieszkała tymczasowo u przyjaciół, a dwóm kolejnym (wśród nich jest dwójka dzieci w wieku 16 miesięcy i 6 lat) zapewniono lokum w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy ul. Karolina.

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego stwierdził, że rodziny z dwóch lokali na najwyższej kondygnacji kamienicy przy ul. Szewskiej 1 nie mają szans na powrót do swoich mieszkań przed odbudową spalonego dachu budynku. W przypadku pozostałych lokatorów oraz przedsiębiorców prowadzących działalność na parterze będzie to możliwe po przeprowadzeniu wymaganych prac zabezpieczających.

Nadal nie wiadomo jaka była przyczyna pożaru. Policja czeka teraz na opinię biegłego z zakresu pożarnictwa.

- Biegły nie wydał jeszcze opinii, która ma być sporządzona do dwóch tygodni. Od tego zależy jakie będą dalsze kroki. Są pewne wstępne ustalenia, ale nie są one jeszcze oficjalne, nie ma ich na piśmie, dlatego nie mogę przekazać informacji na ten temat - powiedziała w rozmowie z Bochnianin.pl asp. szt. Dominika Półtorak z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Poniżej prezentujemy wideo i zdjęcia wykonane w mieszkaniu nr 6, które znajduje się od strony północnej poddasza. Na miejscu byliśmy 11 czerwca, a więc ponad tydzień od pożaru. Jak widać deszcz przyczynia się do pogłębiania zniszczeń. Mieszkańcy wynieśli już meble i rzeczy osobiste, a na miejscu rozpoczynają się prace zabezpieczające.

Czytaj również:

Miasto deklaruje zaangażowanie w odbudowę dachu
Opinia o stanie technicznym budynku
Burmistrz o pożarze kamienicy: „To tragiczne wydarzenie”
Pożar kamienicy: 6 rodzin straciło dach nad głową
Pożar kamienicy w centrum Bochni - ZDJĘCIA, WIDEO

comments powered by Disqus

Najnowsze