Wydarzenia

Krytyk PiS złapany za gardło. "Po mordzie dostaniesz! Jesteś cymboł!"

Tomasz STODOLNY

Mężczyzna, który podczas sobotniego spotkania z wicepremier Beatą Szydło zadawał jej bardzo krytyczne pytania, przy użyciu komórki przez cały czas prowadził transmisję na żywo na Facebooku. Dzięki zapisowi tej relacji można sprawdzić o czym rozmawiał z nią po oficjalnej części spotkania oraz prześledzić "od środka" co stało się bezpośrednio potem...

Przypomnijmy, że po zejściu ze sceny Beata Szydło wolno podążając przez tłum do rządowej limuzyny rozmawiała z uczestnikami spotkania. Na początek z panem Piotrem z Krakowa, który swoimi pytaniami i zachowaniem wzbudził na sali wiele emocji. Po tej rozmowie (choć był to bardziej monolog niż dialog, bo wicepremier miała trudności z dojściem do głosu) mężczyzna, rejestrując cały czas wszystko za pomocą komórki, wycofywał się do wyjścia wdając się po drodze w dyskusje z innymi uczestnikami spotkania rzucającymi mu potępiające uwagi.

To wszystko słychać na zamieszczonym na Facebooku nagraniu. Im bliżej wyjścia tym coraz goręcej: "Spierd... skąd przyjechałeś!", "Ile panu dali za to, co?", "Psycholog się panu przyda", "Łachudry!", "Takiego to po mordzie i wyrzucić komucha!", "Po mordzie dostaniesz! Jesteś cymboł!".

I właśnie wtedy doszło do opisywanego już przez nas incydentu, gdy jeden z uczestników spotkania sięgnął ręką i chwycił mężczyznę za gardło. Natychmiast zareagował kolega zaatakowanego. Tego momentu na nagraniu akurat nie widać - lepiej to co się wydarzyło obrazuje opublikowane przez Bochnianin.pl zdjęcie:

Szarpanina trwała zaledwie chwilę. Warto zwrócić uwagę, że stojący najbliżej szybko interweniowali i uspokoili sytuację, nie dopuszczając do ewentualnej eskalacji.

Na nagraniu widać jak zaatakowany mężczyzna zgłasza napaść patrolowi policji stojącemu na zewnątrz oraz podjętą przez funkcjonariuszy interwencję.

Całe wideo można obejrzeć na Facebooku TUTAJ. (rozmowa z premier od 26:15, wycofywanie się w tłumie od 30:25).

Zobacz też:

- Beata Szydło w Bochni. Incydent po spotkaniu - ZDJĘCIA, WIDEO  

 

comments powered by Disqus

Najnowsze