Wydarzenia

Ruszył proces ws. zabójstwa przy ul. Solna Góra

Tomasz STODOLNY

Przed Sądem Okręgowym w Tarnowie ruszył wczoraj proces w sprawie zabójstwa 23-letniego mieszkańca Bochni. Tragedia rozegrała się pod koniec wakacji zeszłego roku przy ul. Solna Góra.

Na ławie oskarżonych zasiadły trzy osoby: 17-letni Damian G. (główny podejrzany - ma zarzuty udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz zarzut zabójstwa), 18-letni Krystian B. (będzie odpowiadał za udział w bójce i pomocnictwo w zabójstwie) oraz 19-letni Jakub W. (udział w bójce).

Głównemu oskarżonemu grozi co najmniej 8 lat więzienia (w najsurowszym wariancie nawet 25 lat), pozostali są zagrożeni karą maksymalnie 5 i 3 lat pozbawienia wolności.

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek 24 sierpnia 2017 roku przed godz. 22:00 na ul. Solna Góra. Podczas sprzeczki, która przerodziła się w bójkę, doszło do śmiertelnego ugodzenia nożem 23-letniego mieszkańca Bochni. Z ustaleń śledczych wynika, że zarzewiem sporu był konflikt o dziewczynę, która feralnego wieczoru również znajdowała się w grupie młodych ludzi. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala, jednak na skutek odniesionych obrażeń zmarł.

Wczoraj przed sądem zeznawali uczestnicy zdarzenia, na dziś zaplanowano słuchanie pierwszych świadków.

comments powered by Disqus

Najnowsze