Wydarzenia

Budowa fragmentu KN-2 ma ruszyć w środę. Zielone światło od ornitologa

Mirosław CISAK

Ornitolog zezwolił na wycinkę wszystkich drzew i krzewów kolidujących z 1. odcinkiem II etapu KN-2 w Bochni (ok. 270 m fragment od ul. Pileckiego do ul. Turkowskiego) - poinformował we wtorek podczas posiedzenia komisji rewizyjnej Andrzej Dębiński, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej, inwestycji i ochrony środowiska. Roboty mają ruszyć w środę 16 maja.

Na zdjęciu miejsce, w którym ma powstać rondo łączące ul. Pileckiego i nowy odcinek KN-2.

Jak już informowaliśmy 27 kwietnia starosta bocheński wydał decyzję ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej) na budowę ok. 270-metrowego odcinka KN-2 w Bochni (ul. Pileckiego - ul. Turkowskiego) i nadał jej rygor natychmiastowej wykonalności ze względu na ważny interes społeczny (tekst można przeczytać TUTAJ).

Rygor natychmiastowej wykonalności oznacza, że wykonawca może rozpocząć prace budowlane. Te muszą jednak zostać poprzedzone robotami rozbiórkowymi oraz wycinką zieleni. Ze względu na kolizję z planowaną inwestycją przeznaczono do usunięcia ponad 300 drzew, krzewów, skupin i żywopłotów.

Wycinka drzew i krzewów w trakcie okresu lęgowego ptaków (to czas od 1 marca do 15 października) możliwa jest tylko po stwierdzeniu przez ornitologa braku gniazdowania ptaków na drzewach lub krzewach przeznaczonych do usunięcia. Dlatego kluczowa dla rozpoczęcia budowy drogi była teraz opinia ornitologa. Ten badał teren w zeszłym tygodniu i - jak poinformował Andrzej Dębiński z bocheńskiego magistratu - protokół z tego badania jest już w urzędzie miasta.

- Jest opinia, że możemy te drzewa wycinać - powiedział Andrzej Dębiński, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej, inwestycji i ochrony środowiska, podczas wtorkowego posiedzenia komisji rewizyjnej.

We wtorek urzędnicy spotkali się z wykonawcą. - Jutro (16 maja - przyp. red.) będzie wydany plac budowy i roboty ruszą. Projekt tymczasowej organizacji ruchu również jest - poinformował Andrzej Koprowski z wydziału promocji i rozwoju miasta.

Szczegółowe informacje (m.in. harmonogram prac) magistrat ma przekazać w środę.

* * *

1. odcinek II etapu KN-2 zaznaczony jest na mapie kolorem czerwonym:

comments powered by Disqus

Najnowsze