Wydarzenia

Dwie firmy chcą budować tężnię w Bochni

Mirosław CISAK

Dwie firmy zgłosiły się w czwartym przetargu na budowę tężni solankowej w Bochni. Jedna z ofert mieści się w budżecie przeznaczonym przez magistrat na to zadanie.

W czwartym przetargu na budowę tężni solankowej i remont boisk przy PSP nr 2 w Bochni wpłynęły 2 oferty od firm, które nie startowały we wcześniejszych przetargach:

- Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „GRETASPORT” Ilona Stańczyk, ul. Podlesie 17, 41-303 Dąbrowa Górnicza - 7 988 850 zł (7 lat gwarancji);
- ZUE S.A. ul. Kazimierza Czapińskiego 3, 30-048 Kraków - 7 779 750 zł (7 lat gwarancji).

Bochnia zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tej inwestycji 7,9 mln zł. Dodajmy, że miasto ma na to zadanie przyznaną unijną dotację w wysokości 3,7 mln zł.

Teraz urzędnicy będą sprawdzać dokumenty złożone przez firmy i wkrótce możemy spodziewać się rozstrzygnięcia przetargu.

* * *

Przypomnijmy: Pierwsze postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i wybudowanie tężni unieważniono, bo magistrat zabezpieczył ok. 7 mln zł, a jedyna oferta jaka wpłynęła była o 1 mln zł droższa.

W drugim przetargu również wpłynęła jedna oferta - od tej samej firmy ze Szczecina (RUDEKS - Anna Łazarz). Tym razem magistrat zabezpieczył ok. 8 mln zł, ale okazało się, że oferta opiewa na 8 540 000 zł.

Trzeci przetarg unieważniono, mimo, iż kwota zaproponowana przez oferenta była niższa niż zaplanowana w budżecie. O powodach tej decyzji można przeczytać TUTAJ.

Czwarty przetarg ogłoszono dokładnie w dniu, kiedy wszyscy dowiedzieli się o tym, że prokuratura po anonimowym donosie do CBA zajmuje się sprawą postępowań przetargowych (więcej na ten temat TUTAJ i TUTAJ).

comments powered by Disqus

Najnowsze