Wydarzenia

Ogródki chociaż na Dni Bochni? Druga próba

Tomasz STODOLNY

Magistrat rozpisał dziś drugi przetarg na dzierżawę części bocheńskiego Rynku z przeznaczeniem pod prowadzenie ogródka kawiarnianego od 15 do 17 czerwca, czyli podczas finału Dni Bochni. Do pierwszego przetargu nikt się nie zgłosił więc obniżono cenę wywoławczą.

Poprzednio cenę wywoławczą trzydniowej dzierżawy ustalono na poziomie 3 tys. zł netto (+23% VAT). Teraz wynosi ona 1900 zł netto.

Dlaczego w tym sezonie nie ma ogródków?

Z przetargu na dzierżawę płyty Rynku na cały letni sezon zrezygnowano, bo w lutym miastu przyznano unijną dotację w wysokości ponad 14,6 mln zł na rewitalizację centrum. Początkowo zapowiadano, że plac budowy ma zostać przekazany wykonawcy w czerwcu (najpierw będą realizowane prace archeologiczne), a Dni Bochni miałyby wtedy odbyć się w Parku Uzbornia.

Miasto nadal nie ma jednak umowy dotacyjnej i nie ogłoszono przetargu na prace rewitalizacyjne. Cała procedura wyłonienia wykonawcy ma potrwać 2 miesiące, więc optymistyczny scenariusz zakłada, że prace rozpoczną się dopiero pod koniec lipca.

Na pozbawienie się wpływów z ogródków kawiarnianych, które mogłyby teraz funkcjonować, zwrócił ostatnio uwagę radny Piotr Dziurdzia. Więcej na ten temat TUTAJ.

comments powered by Disqus

Najnowsze