Wydarzenia

Raper Arkadio odwiedził II LO. Spotkanie z cyklu "Z ciemności do światła"

tim

Pod koniec kwietnia II Liceum Ogólnokształcące w Bochni odwiedził raper Arkadio, freestylowiec i mówca. Jest absolwentem dziennikarstwa, etyki i coachingu oraz oficjalnym ambasadorem Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Od 4 lat regularnie występuje w Polsce i wśród zagranicznej Polonii koncertując, ale też przybliżając swój autorski program profilaktyczny „Rób to, co kochasz”, zachęcając przy tym do pozytywnych zmian w życiu.

To spotkanie profilaktyczne odbyło się w ramach cyklu „Z ciemności do światła”. Artysta wygłosił przejmujące i osobiste świadectwo walki z nałogami i samym sobą. Przedstawił także swoją drogę nawrócenia. Świadectwo połączone było z prezentacją filmów, obrazów, teledysków i wykonaniem utworów hip hopowych z płyt Arkadio.

Podczas spotkania zachęcał uczniów do kierowania się pasją i talentami, a nie presją środowiska. Młodzież aktywnie brała udział w spotkaniu, włączała się w rozmowę, jednak największe wrażenie na zgromadzonych wywarł freestyle prowadzącego, który łączył słowa, wyrażenia zaproponowane przez młodzież. W Bochni powstał oryginalny utwór, zawierający w tekście takie słowa jak „płatki z mlekiem”, „jajecznica” i „parówka”.

Arkadio przestrzegł młodzież przed wchodzeniem w nałogi i złe towarzystwo, pokazując na własnym przykładzie i przykładach innych ludzi, że nie kończy się to dobrze. Ukazał również sposoby, w których możemy stanąć w prawdzie przed samym sobą, po to by podnieść poczucie własnej wartości, koncentrując się na tym co się nam udaje, na naszych sukcesach i talentach, lecz także mając świadomość własnych słabości i lęków.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież klas VII, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu bocheńskiego. Organizatorami byli: Elżbieta Zagórska, ks. Mateusz Duda i Katarzyna Rzepecka.

comments powered by Disqus

Najnowsze