Wydarzenia

Rewitalizacja: Początek prac na Rynku w Bochni najwcześniej w lipcu

Mirosław CISAK

Od końca lutego wiadomo, że Bochnia otrzyma ponad 14,6 mln zł dotacji na rewitalizację centrum miasta „Rynek OD-NOWA”. Jednak do tej pory nie podpisano jeszcze umowy dotacyjnej z urzędem marszałkowskim, co uniemożliwia rozpisanie przetargu na wykonawcę prac.

Jak już informowaliśmy, urzędnicy zdecydowali, że podzielą tę inwestycję na dwa etapy (link do tekstu TUTAJ). Najpierw, jeszcze w tym roku, zaplanowano badania archeologiczne na płycie Rynku oraz przebudowę ul. Sutoris, ul. Solnej, placu przy ul. Trudnej, ul. Dominikańskiej i pl. św. Kingi. Z kolei w latach 2019-2020: przebudowa płyty Rynku, ul. Wąskiej, ul. Mickiewicza, ul. Wolnica, ul. Szewskiej oraz fragmentu ul. Kraszewskiego (w tym skrzyżowanie z trzema lampami).

W środę radny Piotr Dziurdzia, przewodniczący komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów, na posiedzeniu tej komisji zapytał kiedy płyta Rynku oraz okolice zostaną udostępnione przyszłemu wykonawcy. - Czy to nie jest jakieś niedopatrzenie z naszej strony i pozbawienie się wpływów z ogródków kawiarnianych, które mogłyby funkcjonować? - zapytał Piotr Dziurdzia.

- Na dzień dzisiejszy nie mamy jeszcze podpisanej umowy na unijną dotację. Dlatego nie można rozpisać procedury przetargowej. Myślę, że procedura przetargowa będzie trwała 2 miesiące. Bardzo optymistycznie będzie to (przekazanie terenu wykonawcy - przyp. red.) koniec lipca - odpowiedział Andrzej Dębiński, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej, inwestycji i ochrony środowiska.

Zobacz również:
Rynek ON-NOWA - WIZUALIZACJE
Ponad 14,6 mln zł na rewitalizację Rynku
Rewitalizacja będzie podzielona na etapy

comments powered by Disqus

Najnowsze