Wydarzenia

Wypadek w Rzezawie. Bulwersujące nagranie z monitoringu

Tomasz STODOLNY

Tragiczny wypadek, który miał miejsce w niedzielę w centrum Rzezawy, został częściowo zarejestrowany przez kamerę monitoringu znajdującą się na jednym z budynków przy ul. Kościelnej.

Na nagraniu nie widać samego momentu uderzenia w grupę rowerzystów i pieszego, ale kamera zarejestrowała to, co działo się tuż po tym - widać jak jeden ze staranowanych rowerzystów wraz z jednośladem odrzucany jest na bok, a druga ofiara, która wpadła na maskę samochodu, przez chwilę wieziona jest na dachu pojazdu, a gdy ten zwalnia, stacza się wprost pod koła fiata pandy, a kierowca nie zatrzymując się przejeżdża po niej i jedzie dalej (!).

Jednocześnie widać jak w pogoń za fiatem panda rusza biegiem dwóch mężczyzn. Jak wiemy kierowca został zatrzymany przez świadków 200 metrów dalej, po tym jak uderzył w jeszcze jednego pieszego.

W wypadku rannych zostało 5 osób, jedna z nich (60-letni mężczyzna) zmarła wskutek odniesionych obrażeń. W stanie ciężkim, nieprzytomnym, pozostaje 80-letnia rowerzystka.

Sprawca to 51-letni mieszkaniec Śląska. Był trzeźwy, pobrano mu krew do badań na obecność środków odurzających. Dziś ma zostać przesłuchany w bocheńskiej prokuraturze.

Zobacz też: Wypadek w Rzezawie. Kierowca wjechał w rowerzystów i pieszych [ZDJĘCIA]

Najnowsze