Wydarzenia

Tężnia: Unieważniono trzeci przetarg na budowę obiektu

Tomasz STODOLNY

Fiasko kolejnego przetargu, który miał wyłonić wykonawcę budowy tężni solankowej w sąsiedztwie Plant Salinarnych. Dlaczego po raz trzeci unieważniono postępowanie?

Do trzeciego przetargu na budowę tężni zgłosiła się jedna firma (Z.R.B. „BUDOWA” Krzysztof Szmak, Pszczyna) a zaproponowana cena (7,8 mln zł) wreszcie mieściła się w limicie przewidzianym przez miasto. Okazało się jednak, że złożona oferta budzi pewne wątpliwości - od jej otwarcia w połowie marca mijały kolejne tygodnie, a umowy z wykonawcą nie podpisywano.

Tę zwłokę tak tłumaczył w środę na antenie radia RDN Małopolska burmistrz Stefan Kolawiński:

- Obecnie trwa sprawdzanie i weryfikowanie wiarygodności. Korespondujemy z potencjalnym wykonawcą, korespondujemy również z firmami, które były zaangażowane w budowę tężni w innych miastach. Musimy nabrać przekonania, że tego wykonawcę możemy w to zadanie zaangażować. W ramach postępowania pewne warunki postawiono i odnośnie tych warunków mamy pewne wątpliwości.

W piątek okazało się, że przetarg zostaje unieważniony. Okazało się bowiem, że tę jedyną ofertę trzeba odrzucić:

- Pomimo uzupełnienia dokumentów wykonawca nie wykazał spełniania warunków udziału w postępowaniu - czytamy w oficjalnym komunikacie magistratu.

Jesienią zeszłego roku Bochnia pozyskała na budowę tężni 3,7 mln zł unijnej dotacji. Od ponad pół roku próbuje wyłonić w przetargu wykonawcę dla tego zadania. Właśnie niepowodzeniem zakończyła się trzecia próba.

comments powered by Disqus

Najnowsze