Wydarzenia

Co z tą tężnią? Wciąż nie podpisano umowy z wykonawcą

Tomasz STODOLNY

Do trzeciego przetargu na budowę tężni, która ma powstać w sąsiedztwie Plant Salinarnych, zgłosiła się jedna firma i wreszcie zaproponowana cena mieściła się w limicie przewidzianym przez miasto. Ale upłynął miesiąc, a umowy z wykonawcą wciąż nie podpisano - firma z Pszczyny ma dostarczyć do UM brakujące dokumenty.

O sprawie mówił we środę na antenie radia RDN Małopolska burmistrz Stefan Kolawiński:

- Obecnie trwa sprawdzanie i weryfikowanie wiarygodności. Korespondujemy z potencjalnym wykonawcą, korespondujemy również z firmami, które były zaangażowane w budowę tężni w innych miastach. Musimy nabrać przekonania, że tego wykonawcę możemy w to zadanie zaangażować. W ramach postępowania pewne warunki postawiono i odnośnie tych warunków mamy pewne wątpliwości.

Przy okazji burmistrz miasta zwrócił uwagę, że "nie należy wywoływać zamieszania wokół tej inwestycji".

– Za dużo zamieszania w tym wszystkim to może tylko zaszkodzić, a to zadanie jest takie oczekiwane przez mieszkańców i nie chciałbym tutaj czegoś zepsuć, narobić bałaganu w tym wszystkim, dlatego że doświadczenie wskazuje na to, że zbyt pochopne mówienie o różnych rzeczach, może spowodować różne komplikacje – mówił burmistrz na antenie stacji.

comments powered by Disqus

Najnowsze