Wydarzenia

Ku przestrodze: Nietypowa kradzież w Brzesku

tim

Brzescy policjanci pracują nad sprawą kradzieży pieniędzy, do której doszło w ostatnim czasie w jednym z mieszkań na terenie miasta. 84-letnia mieszkanka Brzeska wpuściła do swojego mieszkania dwie nieznajome kobiety oferujące zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Kobiety zachwalając sprzęt poczęstowały domowniczki przyniesioną przez siebie kawą i ciastkami. Po ich wizycie 84-latka źle się poczuła, a mieszkająca z nią córka straciła przytomność.

Chwilę później z mieszkania zniknęły kobiety oferujące sprzęt a wraz z nimi spora kwota pieniędzy (seniorka zdecydowała się na zakup sprzętu i przy kobietach wyciągała z szafki gotówkę).

Ofiary znalazła w mieszkaniu odnalazła ich krewna, która przyszła w odwiedziny - natychmiast zaalarmowała policję. 84-latka i jej córka trafiły do szpitala, na szczęście ich życiu nic nie zagraża.

Kobiety podejrzewają, że ich stan zdrowia pogorszył się po poczęstunku. Policjanci zabezpieczyli jego próbki do badań laboratoryjnych. Śledczy wyjaśniają czy mogły się w nich znajdować substancje, które wywołały takie skutki.

Policjanci informują o tym przypadku ku przestrodze.

- Apelujemy do mieszkańców o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Przestrzegamy przed łatwowiernością szczególnie osoby starsze, czy samotnie mieszkające - zwraca uwagę Ewelina Buda z brzeskiej policji.

comments powered by Disqus

Najnowsze