Wydarzenia

Bochnia: Brutalna napaść na stacji PKP

Tomasz STODOLNY

źródło: informacja prasowa SOK

Dwóch agresywnych mężczyzn napadło na podróżnego, który odprowadzał dziewczynę na pociąg. Na szczęście w pobliżu byli funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei, którzy powstrzymali napastników.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 21:00 na stacji kolejowej w Bochni. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei pełniący służbę w ubraniu cywilnym zauważyli parę młodych ludzi, którą zaczepili dwaj agresywni mężczyźni.

Młody chłopak stanął w obronie dziewczyny, która była w sposób wulgarny zaczepiana przez agresorów. Wtedy napastnicy zaatakowali chłopaka, bijąc go pięściami po głowie i kopiąc po brzuchu.

Para miała szczęście, bo w pobliżu znajdowali się funkcjonariusze SOK, którzy widząc atak niezwłocznie podjęli interwencję. Jeden z napastników został natychmiast obezwładniony i ujęty. Drugi sprawca napaści zdołał zbiec w kierunku miasta.

Poszkodowanym okazał się 18-letni mieszkaniec Bochni, który odprowadzał dziewczynę na pociąg. Funkcjonariusze SOK udzielili poszkodowanemu niezbędnej pomocy, oraz wezwali na miejsce policję i karetkę pogotowia.

Poszkodowany z obrażeniami twarzy został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala powiatowego w Bochni.
Funkcjonariusze SOK przekazali ujętego sprawcę pobicia do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Bochni, która prowadzi dalsze dochodzenie w sprawie.

Każdej doby setki patroli Straży Ochrony Kolei dbają o bezpieczeństwo podróżnych na obszarze kolejowym. Funkcjonariusze SOK pełnią służbę w umundurowaniu lub ubraniach cywilnych.

comments powered by Disqus

Najnowsze