Wydarzenia

Łapanów: Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii

tim

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie zorganizowano I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii „DISCOVER BRITAIN”. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas VII szkół podstawowych oraz klas II i III szkół gimnazjalnych.

Uczestnicy reprezentowali: Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gruszowie, Publiczną Szkołę Podstawową w Lipnicy Murowanej, Publiczne Gimnazjum im. Janusza Kuliga w Łapanowie, Zespół Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Nieszkowicach Małych oraz Zespół Placówek Oświatowych w Trzcianie.

Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i zdobywania wiedzy na temat Zjednoczonego Królestwa, poszerzenie ich wiedzy w zakresie geografii, historii, kultury i tradycji tego państwa. W czasie konkursu młodzież miała możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

Każdy uczestnik miał za zadanie rozwiązać test złożony z II części. W części I należało udzielić odpowiedzi na 49 pytań zamkniętych i 19 pytań otwartych. W części II znalazły się 2 teksty z lukami do uzupełnienia. Pierwszy dotyczył życia w czasach panowania Tudorów, natomiast drugi - atrakcji Londynu. Ponadto młodzież miała okazję wykazać się ogólną znajomością mapy Zjednoczonego Królestwa oraz charakterystycznych symboli narodowych.

Powołana z grona nauczycieli anglistów komisja wyłoniła zwycięzców:

1. Igor Orłowski, PSP nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni
2. Aleksandra Janik, Publiczne Gimnazjum im. Janusza Kuliga w Łapanowie
3. Milena Piech, PSP nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni

Wyróżnienie: Julia Zagól, Zespół Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Nieszkowicach Małych.
Wyróżnienie: Stanisław Babral, Zespół Placówek Oświatowych w Trzcianie.

Organizatorki: Ewa Lorent, Paulina Urbańczyk.

comments powered by Disqus

Najnowsze