Wydarzenia

Radni zgodzili się na toaletę przenośną za 150 tys. złotych

Mirosław CISAK

Radni zgodzili się na przeznaczenie 150 tys. zł na przenośną toaletę. Na razie nie wiadomo, gdzie zostanie ona zainstalowana, ale pod uwagę brane są trzy lokalizacje, okolice: Plant Salinarnych, Miejskiego Domu Kultury i pl. Okulickiego.

Na zdjęciu: toaleta zlokalizowana przy placu zabaw na Pl. Turka.

W czwartek podczas sesji radni jednogłośnie przegłosowali zmiany w tegorocznym budżecie Bochni. W sumie zdecydowano o podziale prawie 2,8 mln zł z tzw. wolnych środków pochodzących z rozliczenia 2017 roku.

Jednym z punktów na liście dodatkowych inwestycji był zakup toalety przenośnej, na co przeznaczono 150 tys. zł.

Na łamach Bochnianin.pl Andrzej Koprowski z wydziału promocji i rozwoju miasta tłumaczył już, że będzie to toaleta o dużo wyższym standardzie niż przenośne toalety typu toi-toi. Ma to być obiekt z trzema stanowiskami: toaleta damska, męska i dla osób niepełnosprawnych.

- Tego typu rozwiązanie jest proponowane ze względu na dużą trudność znalezienia miejsca usytuowania toalety stacjonarnej. Toaleta przenośna nie jest obłożona aż tak dużymi wymogami jak obiekt, który jest stacjonarny. O wiele łatwiejsze jest uzyskanie zgody konserwatora zabytków i innych pozwoleń - argumentował Andrzej Koprowski.

Decyzja dotycząca lokalizacji jeszcze nie zapadła. - Potencjalnych lokalizacji jest kilka. Toaleta stanie w okolicach MDK, placu Okulickiego lub Plant Salinarnych. Wszystko w obrębie kilkudziesięciu metrów. W tej chwili sprawdzane i analizowane są możliwości podłączenia toalety jak najniższym kosztem do istniejącej sieci wodociągowej i sanitarnej a ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła - stwierdził Andrzej Koprowski.

Czytaj również:
- Zmiany w budżecie przegłosowane
Toalety w centrum? Burmistrz: To nie jest łatwe zadanie

comments powered by Disqus

Najnowsze