Wydarzenia

Przez 4 lata podkradał paliwo z baku pracodawcy

tim

Brzeska policja zatrzymała 47-letniego kierowcę, który regularnie kradł paliwo z samochodu ciężarowego firmy, w której pracował. Proceder trwał 4 lata (!) - w końcu mężczyzna został złapany na gorącym uczynku.

Do zatrzymania doszło we wtorek (27 marca) wczesnym rankiem. Brzescy kryminalni weszli na teren jednej z firm zajmujących się skupem palet w Brzesku. To na jej terenie znajdował się samochód ciężarowy, a z niego przy pomocy pompki i węży spuszczane było paliwo do plastikowych zbiorników.

Na placu funkcjonariusze znaleźli też ukryty pod paletami kontener a w nim beczki wypełnione olejem napędowym, pompy i węże. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się w tym czasie przy samochodzie. Jednym z nich okazał się kierowcą ciężarówki - to 47-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, a drugi to 36 - letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, który skupował od niego paliwo. Policjanci zabezpieczyli pompki, węże oraz kanistry i pojemniki wypełnione paliwem.

Jak ustalili śledczy kierowca wykonując zlecenia na terenie całej Polski, od 2014 roku regularnie kradł olej napędowy. Za każdym razem spuszczał około 300 litrów paliwa z baku, przez 4 lata uzbierało się w sumie ponad 10 tysięcy litrów. Procederu tego dokonywał na terenie województwa małopolskiego (powiat brzeski i tarnowski) oraz województwa dolnośląskiego. Straty szacuje się na ponad 45 tys. złotych.

Kierowca samochodu ciężarowego usłyszał zarzuty kradzieży paliwa, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych mężczyzn, który kupował olej napędowy pochodzący z przestępstwa, usłyszał zarzuty paserstwa, co również jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

comments powered by Disqus

Najnowsze