Wydarzenia

Kolejna rekordowa aukcja prac podopiecznych WTZ Proszówki - zdjęcia

Mirosław CISAK

We wtorek w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni zorganizowano XXII aukcję prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach. Była to pierwsza edycja pod nowym patronatem Stowarzyszenia Amicus Hominis. Padł kolejny rekord. Rok temu zebrano ok. 34 tys. zł, a tegoroczna edycja przyniosła już prawie 40 tys. zł (liczenie wciąż trwa).

Aukcję tradycyjnie prowadziła Ewa Rachfalik, choć tym razem już nie jako dyrektor II LO (31 sierpnia 2017 r. odeszła na emeryturę). Pomagał jej radny powiatowy Stanisław Bukowiec.

Najwyżej wylicytowane były pastele zatytułowane „Bazylika w Bochni” i „Dawna ulica Biała” (każdy na kwotę 2500 zł), a ich nabywcami zostali: Piotr Waśniowski (firma Astat) oraz Krzysztof Zgraja (reprezentujący firmę Contimax).

Spośród wielu nabywców największe kwoty łącznie za różne prace podczas aukcji zadeklarowali:

- Piotr Waśniowski (Astat) - 5800 zł;
- Maciej Słoma (Werner Kenkel) - 3600 zł.
- firma Contimax - 3400 zł;
- Katarzyna Górska (reprezentująca Piotra Janeczka, prezesa zarządu Stalprodukt S.A.) - 3100 zł;
- Krzysztof Kołodziejczyk (restauracja Panorama) - 2700 zł;
- Ryszard Maćkowski (Rystal) - 2600 zł;
- Tomasz Gądek (Galeria Rondo) - 1800 zł;
- Zbigniew Rojek (Kopalnia Soli Bochnia) - 1500 zł;
- Krystyna Klęsk - 1500 zł;
- Mieczysław Damski - 1300 zł;
- Urząd Miasta Bochnia - 1200 zł;
- Stowarzyszenie ROTA - 800 zł.

Wszystkie licytowane prace znalazły nabywców, a środki uzyskane podczas aukcji przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów związanych z rehabilitacją społeczną, letnim wypoczynkiem uczestników oraz uzupełnieniem sprzętu rehabilitacyjnego dla podopiecznych WTZ.

- Wszystkim, którzy przybyli na aukcję należą się gorące podziękowania, za to, że są w tym dniu z nami, że chcą nas wspierać, bo wówczas uczestnicy czują się potrzebni, widzą, że ich codzienna praca ma sens, że jest potrzebna. Na chwilę obecną wciąż trwa podliczanie uzyskanych środków, ale możemy wstępnie powiedzieć, że kwota uzyskana z aukcji może wynieść blisko 40 tys. zł - mówi Edward Firek, kierownik WTZ Proszówki.

Uczestnicy i kadra WTZ serdecznie dziękują wszystkim nabywcom prac, a bardziej szczegółowy opis osób i kwot będzie można znaleźć w najbliższym czasie na stronie internetowej www.wtzbochnia.pl.

comments powered by Disqus

Najnowsze