Wydarzenia

Zagłosuj na Ekonomik w konkursie gastronomicznym

tim

Zespół Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni znalazł się wśród 20 wybranych szkół gastronomicznych z całej Polski, które podjęły Wyzwanie MAKRO Chefa! Szkołę reprezentuje drużyna w składzie: Karolina Kurek, Maciej Kurek, Krzysztof Kulig oraz nauczyciele Anna Małyszek i Aneta Porwisz.

Jury właśnie ocenia receptury przygotowane przez zespoły biorące udział w konkursie. Zwycięzców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca dokona Komisja Konkursowa w składzie: Magdalena Figurna, Sławomir Leszczyński, Joanna Purzycka, Paweł Serafin, Cezary Powała, Michał Grzywacz. Przy wyborze Zwycięzców Komisja bierze pod uwagę oryginalność i estetykę wykonania prac konkursowych.

Potrawa konkursowa to: Troć/Maślanka i Chrzan/Burak/Rukiew Wodna/Kasza/Miód

W naszym daniu postawiliśmy na rybę - troć wędrowną oraz lokalne produkty, dzięki którym potrawa staje się wyjątkowa. Filet z troci confit wraz z tymiankiem cytrynowym , czosnkiem stanowi wspaniałą podstawę naszego dania. W połączeniu z lodami o smaku maślanki i chrzanu, pian z rukwi wodnej, która jest wyśmienitym dodatkiem do ryb oraz słodko-kwaśnym żelem z buraka jest perfekcyjnie skomponowaną potrawą. Do dania postanowiliśmy dołożyć element chrupiący z kaszy gryczanej - chipsa oraz posmak miodu gryczanego i wina w postaci galaretki.

Produktami obowiązkowymi są produkty marki własnej MAKRO Chef: kasza gryczana biała, chrzan tarty oraz miód gryczany.

We współpracy z lokalnymi produktami takimi jak białe, półwytrawne wino z Winnicy Nad Dworskim Potokiem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Łazach oraz wyrobami Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bochni (masło ekstra bocheńskie, śmietanka bocheńska 30%, maślanka naturalna bocheńska), również soli, z której słynie miasto Bochnia stworzyliśmy swoje danie do Wyzwania Marko Chefa!

Wy również możecie głosować na najlepszy przepis do 28 marca 2018 r. Nagrodę publiczności otrzyma Zespół, którego praca uzbiera największą ilość polubień na fanpage’u programu Szef dla Młodych Talentów na Facebooku: www.facebook.com/szefdlamlodychtalentow.

Głosowanie odbywa się na Facebooku programu Szef dla Młodych Talentów: TUTAJ. Wystarczy zalajkować zdjęcie Zespołu Szkół Nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Bochni.

* * *

Poznaj drużynę Ekonomika

Maciej Kurek - uczeń klasy IV technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych

Krzysztof Kulig - uczeń klasy IV technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych

Karolina Kurek - uczennica klasy II technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych

Aneta Porwisz – nauczyciel przedmiotów gastronomicznych – lider zespołu

Anna Małyszek - nauczyciel przedmiotów gastronomicznych.

comments powered by Disqus

Najnowsze