Wydarzenia

Bochnia: Urząd chce 150 tys. zł na przenośną toaletę

Mirosław CISAK

Bocheńscy urzędnicy chcą przeznaczyć 150 tys. zł na przenośną toaletę. Pod uwagę brane są trzy lokalizacje, okolice: Plant Salinarnych, Miejskiego Domu Kultury i pl. Okulickiego. Decyzja należy do radnych, którzy w czwartek będą głosować zmiany w tegorocznym budżecie Bochni.

Na zdjęciu: toaleta zlokalizowana przy placu zabaw na Pl. Turka.

W projekcie uchwały zmieniającej tegoroczny budżet Bochni, przygotowanej na najbliższą sesję rady miasta, w rubryce „zwiększenie budżetu po stronie wydatków” znalazł się następujący zapis:

Zakup toalety przenośnej - 150.000,00 zł”.

Dlaczego władze miasta chcą wydawać środki na przenośną toaletę zamiast na trwały obiekt?

- Niewystarczająca ilość toalet w Bochni jest sprawą, która od lat jest dyskutowana. Znana jest przecież choćby historia próby usytuowania toalety w dawnym budynku lodowni. Działanie obecnie podjęte, jest po to, żeby w okolicach Plant Salinarnych zlokalizować toaletę, która nie będzie trwale związana z gruntem, a jednocześnie jej standard będzie dużo wyższy niż przenośne toalety typu Toi-Toi. Będzie to obiekt, który dość łatwo będzie można przenieść z co najmniej dwoma stanowiskami, czyli toaleta damska i męska (a także dla osób niepełnosprawnych - przyp. red.). Tego typu rozwiązanie jest proponowane ze względu na dużą trudność znalezienia miejsca usytuowania toalety stacjonarnej. Toaleta przenośna nie jest obłożona aż tak dużymi wymogami jak obiekt, który jest stacjonarny. O wiele łatwiejsze jest uzyskanie zgody konserwatora zabytków i innych pozwoleń - wyjaśnił Andrzej Koprowski z wydziału promocji i rozwoju miasta.

Pod uwagę brane są trzy lokalizacje. Są to okolice:

- Plant Salinarnych,
- Miejskiego Domu Kultury,
- placu Okulickiego.

- Wszystko w obrębie kilkudziesięciu metrów. W tej chwili sprawdzane i analizowane są możliwości podłączenia toalety jak najniższym kosztem do istniejącej sieci wodociągowej i sanitarnej a ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła - zaznaczył Andrzej Koprowski.

Decyzja w sprawie przeznaczenia 150 tys. zł na zakup przenośnej toalety zapadnie w czwartek 29 marca podczas sesji Rady Miasta Bochnia.

Zobacz też: Toalety w centrum? Burmistrz: To nie jest łatwe zadanie

comments powered by Disqus

Najnowsze