Wydarzenia

Gra miejska na święto patrona "Dwójki"

tim

Tegorocznym obchodom Święta Patrona Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Bochni oprócz tradycyjnych wydarzeń (msza św., okolicznościowy apel, konkurs plastyczny i literacki) towarzyszyła gra miejska „Z Brodzińskim krok po kroku - czyli spacer po Bochni”.

Do udziału w grze zostały zaproszone szkoły noszące imię Kazimierza Brodzińskiego z Królówki, Lipnicy Murowanej i Wojakowej. W budynku szkoły przy ul. Orackiej stawiły się czteroosobowe drużyny wraz z opiekunami gotowe do podjęcia rywalizacji.

W wędrówce śladami patrona uczestnicy pierwsze kroki skierowali na plebanię, gdzie musieli wykazać się znajomością pieśni religijnej autorstwa poety z Królówki. Na bocheńskim Rynku czekała na nich para bohaterów epoki romantyzmu udzielając dalszych instrukcji.

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej drużyny układały puzzle z portretami poetów epoki romantyzmu i ich utworami. W dalszej wędrówce gracze dotarli do budynku Biblioteki Pedagogicznej, gdzie musieli wykazać się znajomością biografii patrona oraz zabawiając się w poetów ułożyć fraszkę.

Następnie wyruszyli w poszukiwaniu miniatur „kamieni Brodzińskiego” ukrytych na ulicy noszącej jego imię. Kolejnym etapem było odnalezienie Archiwum Państwowego w Bochni, gdzie na uczestników czekała okolicznościowa wystawa i krzyżówka do rozwiązania. Zadaniem finałowym było spotkanie z Kazimierzem Brodzińskim w budynku szkoły i wykazanie się kreatywnością w rozwiązaniu ostatniej zagadki.

comments powered by Disqus

Najnowsze