Wydarzenia

Zastępca burmistrza Bochni chciał zmienić pracę?

Mirosław CISAK

W lutym Urząd Gminy Rzezawa szukał kierownika Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Wygrał Sebastian Konopka z Zabawy, a do konkursu zgłosiło się 5 kandydatów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że był wśród nich Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.

Ta wiadomość brzmi nieco sensacyjnie biorąc pod uwagę fakt, że Robert Cerazy odpowiada w urzędzie miasta za nadzorowanie inwestycji, a Bochnia jest przecież w przededniu realizacji dużych projektów. Jego zmiana pracy oznaczałyby dla burmistrza Stefana Kolawińskiego kłopot. Sama plotka sprowokowała też liczne teorie i domysły dotyczące powodów rzekomej próby zmiany pracy.

W piątek podczas konferencji prasowej w bocheńskim magistracie, która była poświęcona rewitalizacji centrum miasta, Robert Cerazy nie potwierdził tej informacji, ale też jej nie zdementował.

Na zadane przez Bochnianin.pl pytanie „Czy to prawda, że startował w konkursie na szefa Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rzezawie?” nieco zaskoczony odpowiedział wymijająco: - To nie jest ani przedmiotem dzisiejszej konferencji, ani tematem, który należałoby w jakiś sposób rozwijać. Nie ma takiego tematu.

- Uważam, że nasze dzisiejsze spotkanie nie służy w ogóle tego typu dyskusji. Nie ma takich planów, jestem dalej zastępcą burmistrza i pozostanę, jeżeli pan burmistrz oczywiście tylko... - dodał Robert Cerazy, któremu w tym momencie przerwał burmistrz Stefan Kolawiński: - Mnie się wydaje, że to jest jednak sprawa prywatna.

- Nie ma tematu, tak bym powiedział - zakończył Robert Cerazy.

comments powered by Disqus

Najnowsze