Wydarzenia

Nielegalne automaty w Bochni

tim

Dzięki zorganizowanej wspólnie z bocheńskimi policjantami akcji w ręce celników trafiło 5 automatów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych w Bochni. Osobom prowadzącym ten proceder grozi wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3.

Akcję przeprowadzili 1 marca policjanci z bocheńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Nowym Sączu Oddział w Tarnowie.

- W trakcie kontroli jednego z lokali na terenie Bochni funkcjonariusze ujawnili maszyny, na których odbywały się gry mające charakter losowy, służące uzyskaniu korzyści finansowej, co w świetle przepisów ustawy o grach hazardowych czyni je nielegalnymi. Łącznie zabezpieczono 5 maszyn i przekazano je urzędnikom celnym, którzy zajmą się dalszym prowadzeniem tej sprawy. Osobom, które zajmowały się tym nielegalnym procederem, zgodnie z przepisami ustawy, za prowadzenie bez zezwolenia gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 - poinformował Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Funkcjonariusze zwracają również uwagę, że osobie wynajmującej lokal, w którym znajdują się nielegalne maszyny nie będące jej własnością również grozi odpowiedzialność karna.

comments powered by Disqus

Najnowsze