Wydarzenia

Nietypowe rozpoczęcie ferii: Uczniowie spędzili noc w "Dwójce"

tim

Uczniowie klas V-VII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni noc z piątku na sobotę spędzili w szkole. Młodzież mogła przekonać się, że szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką, ale również z dobrą zabawą i ciekawym doświadczeniem. Pozwala także na nawiązanie bliższych relacji z rówieśnikami i doskonali umiejętności współpracy w grupie.

Uczniowie rozpoczęli swoją przygodę od „zakwaterowania” w salach lekcyjnych, które stały się wyjątkowym miejscem noclegowym. Następnie odbyły się zajęcia z dyrektorem Zbigniewem Solakiem, podczas których wszyscy wykazali się bogatą wiedzą na temat swojej szkoły i umiejętnościami logistycznymi.

W dalszej części uczniowie wzięli udział w poszukiwaniu skarbu, a wszystko to odbyło się z wykorzystaniem znajomości języka angielskiego, w zupełnych ciemnościach i przy użyciu QR kodów. Kolejnymi atrakcjami były rozgrywki sportowe, zajęcia z zumby, seanse filmowe, gry stolikowe, karaoke i przyjacielskie pogawędki.

- Mamy nadzieję, że podczas tego przedsięwzięcia uczniowie zobaczyli szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy i życzliwości, która towarzyszyła imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce, a przejście wieczorem po szkolnych korytarzach w kapciach i piżamach pomogło potraktować to miejsce jak drugi dom. Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, spędzić czas - podsumowują organizatorzy.

comments powered by Disqus

Najnowsze