Wydarzenia

Uzdrowisko: Pracownicy bez wypłat od listopada. Sprawa w prokuraturze

Przegląd prasy

Tomasz STODOLNY

Na podstawie: "Gazeta Krakowska", 09.02.2018

Kolejne kłopoty finansowe spółki uzdrowiskowej (w 75 proc. kapitał prywatny) prowadzącej w Bochni hotel "Sutoris" i organizującej pobyty sanatoryjne w kopalni soli. Jak donosi w piątkowym wydaniu "Gazeta Krakowska", pracownicy firmy czekają na zaległe wypłaty od listopada.

Dziennik wyjaśnia, że sprawa dotyczy około 30 osób - część z nich zatrudniona była na podstawie umowy o pracę, inni mieli umowy zlecenia. Każdej pracodawca jest winien kilka tysięcy złotych. W połowie stycznia wręczono im wypowiedzenia.

Na łamach gazety szef UKSB Zbigniew Urban, który nie ukrywa, że spółka ma kłopoty finansowe, zapewnia, że zarząd zrobi wszystko by rozliczyć pracowników w lutym. - Prezes obiecuje spłacić zadłużenie z własnej kieszeni - czytamy w "GK".

Tymczasem pod koniec stycznia pracownicy zgłosili sprawę do prokuratury - na jej wniosek policja prowadzi już dochodzenie w kierunku uporczywego i złośliwego naruszenia praw pracowniczych.

Hotel "Sutoris" zamknięty jest od 20 grudnia. Właśnie w grudniu konto bankowe spółki zostało zajęte przez komornika na poczet spłaty zadłużenia w związku z nieuregulowanymi opłatami z tytułu użytkowania wieczystego. Z wnioskiem o zajęcie wystąpiło bocheńskie starostwo, reprezentujące Skarb Państwa.

Należy podkreślić, że spółka Uzdrowisko Kopalnia Soli Bochnia, to nie to samo, co przedsiębiorstwo Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o., które zajmuje się organizacją i obsługą ruchu turystycznego w bocheńskiej żupie.

comments powered by Disqus

Najnowsze