Wydarzenia

Gmina Bochnia: Duże kontrakty na rehabilitację w Gminnych Ośrodkach Zdrowia

tim

Aż 2,1 mln zł - to łączna wartość kontraktów zdobytych przez ośrodki zdrowia w Łapczycy, Proszówkach, Bogucicach, Siedlcu i Pogwizdowie w postępowaniu konkursowym prowadzonym przez małopolski NFZ. Świadczenia będą udzielane w zakresie rehabilitacji leczniczej i medycznej przez okres 5 lat zgodnie z umowami zawartymi z Funduszem.

- To rewelacyjna wiadomość. Wiem, że dyrekcja SP GZOZ bardzo walczyła o ten kontrakt i wiem, że nie było łatwo. Jednak się udało i dzięki temu nasi mieszkańcy będą mieli zapewnioną opiekę w tym zakresie i zdecydowanie skróci się okres oczekiwania na tego rodzaju świadczenia w porównaniu do czasu oczekiwania który obowiązywał w czasie trwania poprzednich umów z NFZ – mówi Marek Bzdek Wójt Gminy Bochnia.

W trzech Ośrodkach Zdrowia dotychczas były realizowane umowy w ramach NFZ ale w mniejszym zakresie. Teraz wartość kontraktu wzrosła o 107% w każdym z wymienionych ośrodków oraz zwiększyła się dwukrotnie dostępność do wykonywanych usług medycznych tj. do 10 h dziennie. Ponadto osoby które wykonują świadczenia medyczne w zakresie fizjoterapii w 90% posiadają minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe oraz wyższe wykształcenie.

- Warunki konkursu były trudne, dlatego przez ostatni rok przygotowywaliśmy się do niego. W ośrodkach zdrowia przeprowadzone zostały gruntowne remonty mające na celu ich dostosowanie do wymogów konkursu. Ponadto zostały zakupione sprzęty rehabilitacyjne tak, abyśmy mogli świadczyć usługi w jak najszerszym zakresie i najwyższych standardach – mówi Marek Bzdek Wójt Gminy Bochnia.

W 2017 r. Gminne Ośrodki Zdrowia zostały doposażone w sprzęt medyczny o wartości ok. 300 000 zł. Były to przede wszystkim sprzęty do gabinetów fizjoterapii tj. laser biostymulacyjny, elektrostymulator, aparat do krioterapii, lasery stacjonarne, stóły do masażu, wyposażenie UGUL, rotory do kończyn dolnych i górnych a dodatkowo zostały zakupione: aparat RTG (stomatologiczny), 3 unity stomatologiczne, aparat USG czterogłowicowy, 2 holtery EKG oraz karetka transportowa.

comments powered by Disqus

Najnowsze