Wydarzenia

Strefa w Gorzkowie: Sprzedaż działek wstrzymana

Tomasz STODOLNY

Wójt Gminy Bochnia Marek Bzdek odwołał wyznaczony na 16 lutego 2018 przetarg na sprzedaż działek w obszarze planowanej strefy gospodarczej w Gorzkowie. Jak wyjaśniono w oficjalnym zawiadomieniu, przyczyną decyzji jest "konieczność zaktualizowania operatu szacunkowego nieruchomości".

Na zdjęciu: wójt Gminy Bochnia Marek Bzdek (z lewej) podczas podpisywania umowy sprzedaży jednej z działek leżących w gorzkowskiej strefie.

Strefa w Gorzkowie, zlokalizowana w rejonie firmy Blach-Stal, będzie miała ok. 7ha powierzchni. Pod koniec roku gminny samorząd poinformował, że sprzedał już trzem inwestorom 1,76 hektara ziemi za kwotę prawie 1,1 mln złotych brutto.

Jeszcze w grudniu wystawiono do zbycia kolejne działki (5.000,00 zł za 1 ar + 23% VAT), ale 5 lutego wójt wydał decyzję odwołującą przetarg. Postanowiono, że te tereny zostaną wystawione na sprzedaż po uzbrojeniu strefy, które podniesie ich wartość.

Uzbrajanie strefy ruszy wiosną. Zadanie realizować będzie firma Rejon Utrzymania i Budowy Dróg Spółka z o.o. z Krakowa. Inwestycja pochłonie 2,7 mln zł, gmina zdobyła na jej realizację 1,9 mln zł unijnej dotacji.

W ramach inwestycji powstanie m.in. 400 m dróg, jedno skrzyżowanie, 5-8 zjazdów wraz z przepustami, blisko 800 m rowów odwadniających, ponad 1 km sieci wodociągowej, 900 m sieci kanalizacyjnej, a także 400 m elektroenergetycznej sieci oświetleniowej. Inwestycja zostanie wykonana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

comments powered by Disqus

Najnowsze