Wydarzenia

Honorowy Obywatel Bochni został Honorowym Obywatelem Seulu

Tomasz STODOLNY

Świeżo upieczony Honorowy Obywatel Królewsko-Górniczego Miasta Bochnia prezydent RP Andrzej Duda (jeszcze nie odebrał osobiście przyznanego 2 tygodnie temu tytułu) został dziś honorowym obywatelem... Seulu - stolicy Korei Południowej.

- To wielki zaszczyt otrzymać honorowe obywatelstwo jednego z największych miast na świecie, a na pewno jednego z najnowocześniejszych miast na świecie - mówił podczas ceremonii prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Duda przypomniał, że przeżycia Narodu polskiego i koreańskiego w wielu momentach historii były podobne. - Przeżyliśmy dziesiątki lat bez ojczyzny, kiedy tę ojczyznę nam odebrano, kiedy była ona okupowana - mówił. - Umiemy więc w wielu sprawach się zrozumieć i porozumieć - zaznaczył. Jak ocenił, może właśnie dlatego biznes z Korei Południowej tak dobrze radzi sobie w Polsce i tak dobrze w Polsce inwestuje.

- Bardzo dziękuję za ten zaszczyt bycia honorowym obywatelem Seulu. Dziękuję za to, że nowoczesne technologie idą z Korei do Polski, że firmy koreańskie przenoszą je do naszego kraju. Bardzo chciałbym, żeby współpraca w dziedzinie rozwijania innowacyjnej myśli technicznej, gospodarki i przemysłu pogłębiała się - podkreślił prezydent.

Zobacz też: Prezydent Andrzej Duda został Honorowym Obywatelem Bochni

comments powered by Disqus

Najnowsze