Wydarzenia

Powstanie I etap hali w Łapczycy. Koszt to prawie 5,4 mln zł - wizualizacje

Mirosław CISAK

W poniedziałek wójt gminy Bochnia Marek Bzdek podpisał umowę z firmą „MATEO” PBU-H Józef Firmuga na budowę hali sportowej w Łapczycy - I etap o wartości prawie 5,4 mln zł.

Dokładny koszt wykonania zadania to 5 391 959,79 zł. W przetargu wzięło udział pięć firm, które przedstawiły oferty w przedziale od 5 391 959,79 zł do 5 990 350,90 zł.

- Cieszę się, że tak wyczekiwana od kilkunastu lat przez mieszkańców Łapczycy jak i całej Gminy inwestycja będzie realizowana. Znowu niemożliwe stało się możliwe - napisał na Facebooku Marek Bzdek, wójt gminy Bochnia.

Pierwszy etap budowy przewiduje:

- postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym;

- zagospodarowanie terenu (w tym wycinka kolidujących drzew, demontaż piłkochwytów, wykonanie żelbetowych murów oporowych i schodów z płyt prefabrykowanych);

- roboty instalacyjne (wykonanie odcinka zewnętrznej kanalizacji deszczowej wraz z tymczasowym wpięciem do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej zlokalizowanej w obrębie inwestycji, wykonanie wewnętrznej kanalizacji deszczowej, wykonanie podposadzkowej instalacji kanalizacji sanitarnej).

Inwestycja ma być wykonana do końca sierpnia 2019 r.

comments powered by Disqus

Najnowsze