Wydarzenia

Radni zdecydują, czy dorzucić 640 tys. zł do budowy tężni solankowej

Mirosław CISAK

Podczas styczniowej sesji radni zdecydują, czy dorzucić 640 tys. zł do budowy tężni solankowej i remontu boisk przy Plantach Salinarnych w Bochni. Jeśli się na to nie zgodzą prawdopodobnie zostanie rozpisany kolejny przetarg na to zadanie.

Przypomnijmy: Pierwsze postępowanie przetargowe na budowę tężni solankowej i remont boisk przy PSP nr 2 w Bochni unieważniono, bo magistrat zabezpieczył 6,9 mln zł, a jedyna oferta jaka wpłynęła była o 1 mln zł droższa.

W drugim przetargu również wpłynęła jedna oferta - od tej samej firmy ze Szczecina (RUDEKS - Anna Łazarz). Tym razem magistrat zabezpieczył 7,9 mln zł, ale okazało się, że oferta opiewa na 8 540 000 zł.

Jak już informowaliśmy (link do tekstu TUTAJ) rozważane były dwie możliwości:

1) unieważnienie przetargu i rozpisanie kolejnego z nadzieją na korzystniejsze oferty;

2) zmiana w wieloletniej prognozie finansowej, czyli dołożenie brakujących pieniędzy, na co potrzebna jest zgoda rady miasta, a następnie podpisanie umowy z firmą, która złożyła ofertę.

Pod uwagę brana była możliwość zwołania sesji nadzwyczajnej w pierwszej połowie stycznia, ale urzędnicy zdecydowali, że uchwała dotycząca zwiększenia środków w wieloletniej prognozie finansowej zostanie przedstawiona na sesję zaplanowaną na 25 stycznia.

- Dalsze czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia będą zależały między innymi od zmiany w wieloletniej prognozie finansowej - poinformował Andrzej Koprowski z wydziału promocji i rozwoju miasta.

Dodajmy, że miasto ma na to zadanie przyznaną unijną dotację w wysokości 3,7 mln zł, co oznacza, że przy takich kosztach nie pokryłaby ona nawet 50 proc. kosztów całej inwestycji. Ostateczny termin wykonania inwestycji został prolongowany na 31 sierpnia 2019 r.

comments powered by Disqus

Najnowsze