Wydarzenia

Sobota: Charytatywne jasełka w Oratorium

tim

4 Drużyna Wędrownicza „Olimp” im. Jana Bytnara oraz PSP nr 5 im. Jana Matejki w Bochni zapraszają na charytatywne jasełka, które odbędą się w sobotę 13 stycznia o godzinie 17:00 w Oratorium św. Kingi w Bochni.

Podczas przedstawienia odbędzie się zbiórka pieniędzy dla jednej z podopiecznych Fundacji Auxilium - półrocznej Lilianki Zapalskiej, która od urodzenia nie opuściła jeszcze szpitala. Więcej o Liliance, można poczytać na stronie fundacji - link TUTAJ.

Na scenie będzie można zobaczyć zuchy i harcerzy Hufca ZHP Bochnia, a także uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. Fakt, że organizatorami tego wydarzenia są tak różne grupy społeczne, a na scenie wystąpią zarówno dzieci, jak i młodzież czyni te jasełka niepowtarzalnymi. Po występie odbędzie się kolędowanie. 

4 Drużyna Wędrownicza „Olimp” im. Jana Bytnara to grupa, do której należy młodzież w wieku licealnym. Kierują się dewizą: „Wyjdź w świat, zobacz, pomyśl, pomóż - czyli działaj”. Oprócz organizowania pieszych wycieczek w góry i biwaków, starają się wychodzić do środowiska lokalnego. Poprzez wyczyn, służbę innym i szukanie miejsca w społeczeństwie chcą kształtować swój charakter.

comments powered by Disqus

Najnowsze