Wydarzenia

Rusza cykl "Akademia Niepodległości"

tim

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Krakowie oraz Starostwo Powiatowe w Bochni zapraszają na wykłady inaugurujące cykl spotkań pn. „Akademia Niepodległości”, w czasie których pracownicy IPN oraz zaproszeni reprezentanci uczelni wyższych pokażą - w formie popularnych wykładów - zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.

Inauguracyjne wykłady odbędą się w poniedziałek 11 grudnia o godz. 17:00 w sali narad Starostwa Powiatowego w Bochni, ul. Kazimierza Wlk. 31.

Program:

„Polski wiek XIX - wiek powstań” - prof. Tomasz Gąsowski (Uniwersytet Jagielloński, Akademia Ignatianum);

„Józef Piłsudski - twórca Niepodległej” - dr Maciej Zakrzewski (IPN, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II).

„Akademia Niepodległości” to rozpoczynający się w grudniu 2017 r., a obliczony na cztery lata (do połowy roku 2021) cykl spotkań.

Wykłady, które odbywać się będą 5 razy w roku, w odstępach dwumiesięcznych, będą mieć taki sam przewodni temat, każdorazowo składający się z dwóch segmentów - wykładowi o charakterze monograficznym towarzyszyć będzie drugi, oparty na wątkach biograficznych.

Wstęp wolny. Na spotkaniu inauguracyjnym będzie możliwość dokonania zapisów na kolejne wykłady.

comments powered by Disqus

Najnowsze