Wydarzenia

Pół setki Mikołajów z prezentami na ulicach Bochni

Tomasz STODOLNY

Grupa 52 Mikołajów odwiedziła w sobotę bocheński Dom Pomocy Społecznej oraz miejscowy Dom Dziecka. Dla podopiecznych mieli paczki z prezentami i dużo pozytywnej energii. A wędrując po Bochni wywoływali sporo uśmiechów i entuzjazmu. No bo spotkać na mieście pół setki rozśpiewanych Mikołajów, to jednak nie zdarza się czesto!

To była druga edycja mikołajkowej akcji organizowanej przez środowisko skupione w grupie "Bochnia Biega" - ta społeczność znacznie się w bieżącym roku rozrosła, dlatego też grupa Mikołajów była o wiele liczniejsza. W zeszłym roku było to kilkanaście osób - w tym aż 52. Ich motto cały czas jest niezmienne: "Razem biegamy - razem pomagamy!".

Mikołaje zanim wyruszyli w drogę wpłacali datki na specjalne konto, a za zebrane pieniądze zostały zakupione i przygotowane paczki dla podopiecznych DPS i Domu Dziecka. Prezenty skonsultowano z kierownictwem placówek, by zakupić to, co rzeczywiście jest potrzebne - do worków oprócz słodyczy trafiły m.in. polary, bluzy, ręczniki, gry planszowe, a nawet bony do jednej z bocheńskich drogerii.

Liczna grupa Mikołajów maszerująca ulicami miasta wzbudzała zainteresowanie przechodniów i kierowców - widok był na tyle niecodzienny, że ci zatrzymywali się i telefonami komórkowymi uwieczniali grupę, a niektórzy prosili o możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia. Pozdrowień i roześmianych twarzy na trasie przemarszu było co niemiara!

Poniżej: pół setki Mikołajów wmaszerowuje do galerii handlowej w centrum miasta:

comments powered by Disqus

Najnowsze