Wydarzenia

Budowa tężni na Plantach: Ogłoszono drugi przetarg

Tomasz STODOLNY

W piątek 1 grudnia bocheński magistrat rozpoczął procedurę przetargową, która ma wyłonić firmę, która zaprojektuje i zbuduje tężnię solankową na Plantach Salinarnych. Obiekt zacznie funkcjonować za półtora roku.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała za zadanie wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, uzyskanie pozwoleń na budowę, a potem wykonanie robót budowlanych i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie. W okresie gwarancji będzie miała też obowiązek dokonywania przeglądów (3x w roku) i usług konserwacyjnych oraz serwisowych.

Zadanie inwestycyjne zawierać będzie m.in. następujące elementy:

1) tężnię z komorą inhalacyjną,
2) układ komunikacyjny,
3) plac manewrowy,
4) zieleń,
5) obiekty sportowe (boisko do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę ręczną, siatkową, nożną, koszykówkę, tenisa),
6) plac zabaw z siłownią zewnętrzną.

Etap projektowy ma być sfinalizowany do 30.09.2018 r., a sama budowa i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie mają się zakończyć przed 30 czerwca 2019 roku.

Rozstrzygnięcie przetargu nastąpi 18 grudnia.

Koszt całej inwestycji szacowany jest na 7-8 mln zł. Magistrat ma już podpisaną umowę na jej dofinansowanie ze środków UE (3,7 mln zł).

* * *

To druga próba wyłonienia wykonawcy - w pierwszym przetargu rozpisanym we wrześniu tego roku (z terminem wykonania 12 miesięcy) ofertę złożyła tylko jedna firma. Zaproponowana kwota była jednak aż o 1 mln wyższa od środków jakie zabezpieczył magistrat i procedurę uniważniono.

comments powered by Disqus

Najnowsze