Wydarzenia

Ul. Windakiewicza dwukierunkowa? Radna Marta Babicz protestuje

Mirosław CISAK

Radna Marta Babicz poparła mieszkańców os. Windakiewicza, którzy sprzeciwiają się wprowadzeniu ruchu dwukierunkowego na ul. Windakiewicza. Podczas czwartkowej sesji rady miasta złożyła w tej sprawie interpelację.

Przypomnijmy: Przez lata ulica Windakiewicza była dwukierunkowa. Po kilkuletnich staraniach w 2010 roku ruch zmieniono na jednokierunkowy. Niedawno z wnioskiem o przywrócenie dwóch kierunków ruchu na ul. Windakiewicza wystąpił Jerzy Piotrowski, prezes spółki Nicea, zarządzającej sklepem Intermarche w Bochni.

W pierwszej połowie listopada zorganizowano spotkanie w tej sprawie. Prawie wszyscy obecni mieszkańcy zagłosowali przeciwko (było ok. 50 osób). Do burmistrza trafiła również lista ze 140 podpisami osób sprzeciwiających się zmianie.

Temat trafi teraz na komisję ds. opiniowania projektów organizacji ruchu przy Starostwie Powiatowym w Bochni (tzw. komisja znaków). Najbliższe posiedzenie odbędzie się w grudniu. Głos mieszkańców będzie brany pod uwagę, ale nie jest decydujący.

- W imieniu mieszkańców os. Windakiewicza wyrażam protest przeciwko wprowadzeniu dwukierunkowego ruchu na ulicy Windakiewicza (od ul. Krakowskiej do Zespołu Szkół nr 1). Odcinek ten przebiega między osiedlem a sklepem „Intermarche” i jest uczęszczany przez młodzież pobliskiej szkoły oraz mieszkańców osiedla Windakiewicza i Niepodległości. Już w tej chwili ruch jest tutaj bardzo duży i stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych - napisała w interpelacji radna Marta Babicz, która w ostatnich wyborach samorządowych została wybrana z okręgu obejmującego m.in. os. Windakiewicza.

- Interes właścicieli sklepu „Intermarche” nie może być większy niż bezpieczeństwo ludzi, a przede wszystkim młodzieży pobliskiej placówki oświatowej - dodała Marta Babicz.

Czytaj również:
Ul. Windakiewicza ponownie dwukierunkowa? Mieszkańcy przeciwni

comments powered by Disqus

Najnowsze