Wydarzenia

Magistrat już szuka chętnych na ogródki w 2018 r. Rekordowa cena wywoławcza

Mirosław CISAK

Bocheński magistrat rozpisał właśnie przetarg na dzierżawę części płyty Rynku pod ogródki kawiarniane, które będą mogły funkcjonować od 19 kwietnia do 16 września 2018 roku. Ogłoszenie postępowania w połowie listopada roku poprzedzającego najem to nietypowe zagranie, bo zwykle takie ogłoszenia pojawiały się na początku roku, kilka miesięcy przed obowiązywaniem umowy.

Tradycyjnie przetarg dotyczy dzierżawy dwóch placów o powierzchni 200 m2 każdy. Cena wywoławcza w obu przypadkach wynosi 15 500 zł (netto) miesięcznego czynszu. Przetarg zaplanowano na 29 listopada.

15 500 zł to kolejny rekord w cenie wywoławczej za ogródki na bocheńskim Rynku. W tym roku w lutym magistrat chciał 13 500 zł (tyle właśnie wylicytowano w 2016 r.), ale stawka okazała się zaporowa, bo nikt się wtedy nie zgłosił.

W marcu ogłoszono ponowne przetargi, tym razem z cenami wywoławczymi 9090 zł netto. Po kilku dniach odwołano przetarg na ogródek w północno-wschodnim narożniku Rynku, czyli od strony Muzeum. Powodem były prace archeologiczne. W jedynym przetargu osiągnięto kwotę miesięcznej dzierżawy w wysokości 15 500 zł, czyli dokładnie tyle ile wynosi cena wywoławcza w ogłoszonym właśnie postępowaniu.

comments powered by Disqus

Najnowsze