Wydarzenia

Spotkanie w kinie Regis: Profilaktyka raka jelita grubego

tim

W środę 15 listopada o godz. 17:00 w sali kameralnej kina Regis odbędzie się bezpłatny wykład pt. „Wszystko co powinieneś wiedzieć o raku jelita grubego”. Uczestnicy będą mogli zadać nurtujące ich pytania, dowiedzieć się o możliwości wykonania badań bezpłatnie, a nawet otrzymania dofinansowania na dojazd i powrót ze szpitala. Wykład poprowadzi specjalista zdrowia publicznego - mgr Anna Kiljan ze Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Program Profilaktyki Raka Jelita Grubego skierowany jest do osób, które nie mają żadnych objawów. Nieleczony rak jelita grubego jest chorobą śmiertelną, natomiast wczesne wykrycie pozwala wyleczyć 95 proc. chorych. Kiedy dowiadujemy się o chorobie, często jest za późno. Celem programu jest zmniejszenie liczby zachorowań i zgonów na raka jelita grubego poprzez wczesne jego wykrywanie.

Specjaliści szczegółowo wyjaśnią na czym polega badanie kolonoskopii, jego przebieg i dlaczego tak ważna jest profilaktyka raka jelita grubego. Ponadto opowiedzą o załodze Pracowni Endoskopii, jej specyfice, możliwościach itd.

W ramach Programu Profilaktyki Raka Jelita Grubego u OSÓB 50+ wykonywana jest kolonoskopia w znieczuleniu, pacjentom zapewniane jest dofinansowanie za dojazd na badanie i powrót do domu. Szczegóły zostaną przybliżone na spotkaniu.

Spotkanie jest częścią Programu Profilaktyki Raka Jelita Grubego u OSÓB 50+ współfinansowanego przez UE.

comments powered by Disqus

Najnowsze