Wydarzenia

Przedłuża się remont ul. Poniatowskiego, Św. Leonarda i Solna Góra

Tomasz STODOLNY

Zgodnie z umową podpisaną we wrześniu remont tego ciągu ulic powinien zakończyć się w miniony piątek. Najprawdopodobniej wykonawca dostanie jednak więcej czasu ze względu na "nieprzewidziane prace dodatkowe".

- Wiem, że argumenty o konieczności przeprowadzenia robót dodatkowych związanych z niestabilnym podłożem i np. koniecznością przełożenia lub naprawy kanalizacji mogą być traktowane jako wyświechtane, ale tak to już w Bochni, starym mieście jest, że gdzie nie wbije się łopaty to wychodzą niespodzianki - wyjaśnia Andrzej Koprowski, asystent burmistrza Bochni. - Wykonawca wystąpił o przedłużenie terminu, jeszcze go nie ustalono ale oscyluje tak mniej więcej na poziomie miesięcznej zwłoki.

Jak się dowiedzieliśmy, nie ustalano jeszcze także ewentualnych dodatkowych kosztów. Andrzej Koprowski zaznacza jednak: - Powstałe trudności nie tyle przekładają się na ekonomię co na konieczność wprowadzania zmian w założeniach remontowych. Jest to przede wszystkim strata czasu a nie koszt.

Prace w ramach tzw. "schetynówki" rozpoczęły się w połowie października, z pewnymi problemami. Więcej na ten temat tutaj: Remont ul. Poniatowskiego: "Czemu tam nic się nie dzieje?!"

comments powered by Disqus

Najnowsze