Wydarzenia

Powiat kupił budynek i działkę na prowadzenie WTZ Proszówki

Mirosław CISAK

We wtorek 7 listopada starosta bocheński Ludwik Węgrzyn i wicestarosta Józef Mroczek podpisali akt notarialny związany z zakupem od Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów budynku wraz z działką z przeznaczeniem na prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach. Kwota transakcji to 350 tys. zł.

Od 1 listopada 2016 r. Bocheńska Spółdzielnia Inwalidów jest w likwidacji. Od tego czasu trwają starania o utrzymanie działających w ramach spółdzielni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach. O niepewnej przyszłości WTZ Proszówki pisaliśmy m.in. TUTAJ.

W celu ratowania warsztatów władze powiatu bocheńskiego (przy mocnym wsparciu opozycji, m.in. radnych Krzysztofa Kołodziejczyka i Stanisława Bukowca) zdecydowały o zakupie części nieruchomości w Proszówkach.

- Cieszę się, że temat został doprowadzony do końca. Zgromadziliśmy wszystkie niezbędne dokumenty, które pozwoliły nam nabyć tę nieruchomość za kwotę 350 tys. zł - mówi Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

Teraz pozostaje jeszcze kwestia ustalenia sposobu funkcjowania placówki. Wniosek o prowadzenie WTZ Proszówki złożyło Stowarzyszenie Amicus Hominis, ale ostateczna decyzja należy do Zarządu Powiatu w Bochni.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Proszówkach istnieją już 20 lat. Wychowankowie uczestniczą w warsztatach przez pięć dni w tygodniu. Podopieczni mają zajęcia m.in. z gospodarstwa domowego, techniki krawieckiej, plastycznej, ceramicznej, komputerowej czy ślusarskiej. W WTZ odbywają się również zajęcia sportowe. Do dyspozycji wychowanków jest także psycholog, psychiatra i rehabilitant.

comments powered by Disqus

Najnowsze