Wydarzenia

Nielegalne automaty w Nowym Wiśniczu

tim

W nocy z 27 na 28 października funkcjonariusze bocheńskiej policji oraz urzędu celnego zabezpieczyli kilka urządzeń do gier hazardowych, które znajdowały się w jednym z lokali w Nowym Wiśniczu.

W akcji brali udział funkcjonariusze Wydziału Przestępstw Gospodarczych Komendy Powiatowej Policji w Bochni wspólnie z funkcjonariuszami z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Nowym Sączu, Oddział Celny w Tarnowie.

- Na miejscu w lokalu znajdowały się 3 urządzenia typu „Hot Spot”, które były podłączone do prądu. Kontrolujący z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili eksperyment, z którego wynikało, iż są to urządzenia do gier hazardowych. W związku z podejrzeniem, że są to urządzenia zabronione ustawą, po wykonaniu eksperymentu zostały zabezpieczone i zabrane z lokalu. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Małopolski Urząd Celno-Skarbowy Delegatura w Nowym Sączu - poinformowała asp. szt. Dominika Półtorak z Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

- 1 kwietnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych, która wprowadziła nowe rozwiązania dotyczące m.in. gier na automatach, które obecnie mogą być organizowane wyłącznie w kasynach, a poza kasynami organizatorem gier na automatach może być tylko i wyłącznie jednoosobowa spółka Skarbu Państwa. Zgodnie z nowelizacją ustawy posiadanie automatów do gier bez koncesji jest zabronione - przypomina Dominika Półtorak.

comments powered by Disqus

Najnowsze