Wydarzenia

Starosta o WTZ Proszówki: Dokumenty są, wkrótce podpisanie umowy

Mirosław CISAK

Podczas ostatniej sesji rady powiatu starosta bocheński Ludwik Węgrzyn poinformował, że na początku listopada zostanie podpisana umowa kupna części majątku od Bocheńskiej Spółdzielni Inwalidów z przeznaczeniem na prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej. Do podpisania umowy notarialnej ma dojść we wtorek 7 listopada.

Od 1 listopada 2016 r. Bocheńska Spółdzielnia Inwalidów jest w likwidacji. Od tego czasu trwają starania o utrzymanie działających w ramach spółdzielni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Proszówkach. O niepewnej przyszłości WTZ Proszówki pisaliśmy m.in. TUTAJ.

W celu ratowania warsztatów władze powiatu bocheńskiego (przy mocnym wsparciu opozycji, m.in. radnych Krzysztofa Kołodziejczyka i Stanisława Bukowca) zdecydowały o zakupie części nieruchomości w Proszówkach.

O decyzji dotyczącej zakupu starostwo poinformowało kilka tygodni temu. W komunikacie podano, że przed podpisaniem umowy trzeba skompletować szereg dokumentów. Szczegóły TUTAJ.

Jak poinformował ostatnio starosta Ludwik Węgrzyn, dokumenty zostały już skompletowane i na dniach ma zostać podpisana umowa kupna. - Dzięki aktywności moich koleżanek i kolegów, wicestarosty i trochę mojej, temat został doprowadzony do końca. Przy pomocy pana likwidatora zgromadziliśmy wszystkie niezbędne dokumenty, które pozwalają nam w miarę bezpiecznie nabyć część (Bocheńskiej) Spółdzielni Inwalidów. W pierwszych dniach listopada zawrzemy umowę kupna tych warsztatów dla potrzeb Warsztatów Terapii Zajęciowej, więc ten temat zamykamy - powiedział Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński.

W rozmowie z Bochnianin.pl wicestarosta Józef Mroczek przyznał, że umowa notarialna ma zostać podpisana we wtorek 7 listopada. 

comments powered by Disqus

Najnowsze