Wydarzenia

Hotel "Florian" znów na sprzedaż. Jaka cena?

Tomasz STODOLNY

Gmina Bochnia kolejny raz wystawiła na sprzedaż swoją nieruchomość przy ul. Galasa - to działka zabudowana 5-kondygnacyjnym budynkiem hotelu „Florian” i kilka niewielkich działek przyległych.

Cena wywoławcza nieruchomości została ustalona na 2,8 mln zł, przy czym do ceny uzyskanej w przetargu zostanie doliczony 23 % podatek vat (3,44 mln zł).

Od lat 70-tych "Florian" był przez prawie 30 lat największym hotelem w mieście i okolicy (120 miejsc noclegowych, restauracja, sala bankietowa i konferencyjna). Służył przede wszystkim zamiejscowym robotnikom Zakładu Przetwórstwa Hutniczego (dziś Stalprodukt SA), który dzierżawił go od właściciela - Huty im. Lenina (potem im. Sendzimira, a dziś ArcelorMittal Poland SA). W 2004 roku Stalprodukt powołał spółkę córkę, która miała zarządzać obiektem, ale ta nie sprostała konkurencji i ogłosiła upadłość. Od tamtej pory opuszczony obiekt pozostaje niewykorzystany.

W 2009 roku budynek odkupiła gmina Bochnia. Ówczesny wójt Jerzy Lysy liczył, że obiekt uda się wyremontować i będzie on nową siedzibą urzędu, który działa w coraz większej ciasnocie w budynku przy ul. Kazimierza Wielkiego, naprzeciw starostwa powiatowego.

Z planów zrezygnowano po powodzi w 2010 roku, w której gmina Bochnia poniosła duże straty - jeszcze tego samego roku po raz pierwszy chciała obiekt sprzedać. Potem próbowała jeszcze kilkukrotnie - bezskutecznie.

Tymczasem rok temu w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja, że Hotel Florian stoi na... ojcowiźnie burmistrza. Stefan Kolawiński nie wykluczył, że w przyszłości spróbuje odzyskać nieruchomość. Więcej na ten temat TUTAJ.

comments powered by Disqus

Najnowsze