Wydarzenia

Będzie nowy przetarg na tężnię

Mirosław CISAK

Burmistrz Bochni Stefan Kolawiński zapowiada ogłoszenie nowego przetargu na budowę tężni solankowej. W pierwszym postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta - na ponad 1 mln zł więcej niż zaplanowano. - Organizujemy przetarg w celu obniżenia tej kwoty, choć bierzemy pod uwagę ryzyko, że kwota może ulec zwiększeniu - powiedział burmistrz Stefan Kolawiński w rozmowie z Bochnianin.pl.

Miasto zdobyło na tężnię dotację w wysokości 3,7 mln zł (podpisanie umowy w poniedziałek). W pierwszym przetargu wpłynęła tylko jedna oferta od firmy ze Szczecina, która za wykonanie zadania chciała prawie 8 mln zł. To o ponad 1 mln zł więcej niż zamierzał przeznaczyć urząd (zaplanowano dokładnie 6,9 mln zł), dlatego przetarg unieważniono.

- Organizujemy przetarg w celu obniżenia tej kwoty, choć bierzemy pod uwagę ryzyko, że kwota może ulec zwiększeniu - powiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Gospodarz miasta zwraca uwagę, że cała kwota nie oznacza wyłącznie kosztów wybudowania tężni, ale również remontu boisk i otoczenia przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2. - Tężnia jako obiekt nie będzie kosztowała 7 mln zł, ale - w założeniu kosztorysowym - 4,2 mln zł, bo w ramach tego jednego projektu przebudujemy boiska, wybudujemy plac zabaw i zieloną siłownię przy PSP nr 2 - stwierdził Stefan Kolawiński.

Przy okazji burmistrz odniósł się również do krytyki dotyczącej budowy tężni: - Tężnia została już wybudowana w Wieliczce, również w innych miejscowościach w Polsce, istnieje zamiar budowy w Nowej Hucie. Nigdzie nie ma problemów, a niepokojące sygnały pochodzą z Bochni. Dlaczego boimy się zyskać nowy obiekt, który ma prozdrowotne walory i ma przyciągnąć większą liczbę turystów? Nie jestem w stanie tego pojąć. Mitem jest to, że tężnia będzie miała negatywne oddziaływanie na park, czy będą rdzewiały dachy, samochody. To są mity.

comments powered by Disqus

Najnowsze