Wydarzenia

Dotacja na tężnię: W poniedziałek podpisanie umowy

Tomasz STODOLNY

W najbliższy poniedziałek ma nastąpić podpisanie umowy na dofinansowanie ze środków unijnych projektowania i budowy tężni w sąsiedztwie Plant Salinarnych. Bochnia dostanie na ten cel 3,7 mln złotych. Z własnego budżetu miasto będzie musiało dołożyć prawie drugie tyle. A może więcej.

Koncepcję tężni solankowej zaprezentowano na początku zeszłego roku. Ma zostać wpisana w teren Szkoły Podstawowej Nr 2. W ramach obiektu zaproponowano jeszcze dodatkowo specjalną komorę inhalacyjną oraz fontannę. Główne wejście do tężni znajdowałoby się od strony parku. Projekt przewiduje również zagospodarowanie terenu wokół tężni (2 boiska z syntetyczną nawierzchnią, plac zabaw).

Gdy miasto składało wniosek o dofinansowanie, koszty realizacji całej inwestycji szacowano na niespełna 7 mln złotych. Do rozpisanego niedawno przetargu zgłosiła się jedna firma, której oferta była wyższa aż o 1 mln zł. Postępowanie unieważniono, zapewne niedługo zostanie rozpisany kolejny przetarg, a rada miejska zostanie poproszona o zaakceptowanie przeznaczenia w budżecie większej kwoty na inwestycję.

comments powered by Disqus

Najnowsze