Wydarzenia

Wojewoda prosi o wsparcie. Bochnia pomoże?

Tomasz STODOLNY

Wojewoda Piotr Ćwik rozesłał do małopolskich wójtów i burmistrzów pisma z prośbą o rozważenie udzielenia wsparcia finansowego dla samorządów z województwa kujawsko-pomorskiego, dotkniętych skutkami nawałnic z 11/12 sierpnia 2017 roku.

Na zdjęciu Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski. Fot. MUW w Krakowie.

W załączeniu wojewoda przekazał przygotowane przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki tabelaryczne zestawienie niezbędnych do wykonania prac i zakupów, wraz z ich wyceną oraz określeniem kwoty niezbędnego dofinansowania ze strony innych samorządów.

O piśmie z zeszłego tygodnia poinformowała dziś bocheńskich radnych na posiedzeniu komisji finansów skarbnik miasta Grażyna Zioło. Wzbudziła tym pewne zdziwienie - bo wojewoda to przecież przedstawiciel rządu w terenie, więc to tak jakby z prośbą o pieniądze na pomoc dla innych samorządów zwracał się rząd. Jeden z radnych skonstatował, że "to tylko świadczy o stanie państwa".

Już w połowie września Rada Powiatu Bocheńskiego odpowiadając na apel Związku Powiatów Polskich zdecydowała o przekazaniu dla jednego z najbardziej poszkodowanych w wyniku nawałnic powiatów 50 tys. zł. Skarbnik Bochni przyznała dziś, że myśli o zaproponowaniu takiej samej kwoty. Decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miasta.

comments powered by Disqus

Najnowsze