Wydarzenia

Papierosy? Alkohol? Narkotyki? Dopalacze? Nie warto!

tim

źródło: informacja prasowa

Rozpoczęty nie tak dawno nowy rok szkolny to dla młodzieży czas intensywnej nauki, nawiązywania nowych przyjaźni, ale też... nowych pokus. Nie warto jednak tracić młodość na groźne dla zdrowia i życia eksperymenty z używkami. Za sprawą kampanii edukacyjnej Województwa Małopolskiego młodzi Małopolanie oraz ich rodzice mogą przekonać się, że lepiej żyć bez zaglądania do kieliszka czy puszczania tzw. "dymka".

- Sięganie po alkohol, narkotyki czy dopalacze to nie tylko możliwe problemy z prawem, ale przede wszystkim poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet zagrożenie dla życia. Jedno jest pewne – zamiast kontaktu z używkami zdecydowanie lepiej poświęcić swój wolny czas na wspólne chwile z rodziną, aktywny wypoczynek czy odkrywanie własnych talentów – podkreśla wicemarszałek Wojciech Kozak, odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za obszar zdrowia.

Nowa kampania edukacyjna województwa jest przede wszystkim odpowiedzią na wyniki badań przeprowadzonych w Małopolsce. Pokazały one, że zapracowani rodzice, którzy nie interesują się sprawami własnych dzieci, przekłada się na rozluźnienie wzajemnych relacji, co w konsekwencji może prowadzić do sięgania przez dziecko po alkohol czy narkotyki. Dlatego w ramach kampanii powstały dwa spoty edukacyjne – adresowane zarówno do młodzieży, jak i do rodziców.

comments powered by Disqus

Najnowsze