Wydarzenia

Zaczął się remont ciągu ulic Poniatowskiego, Św. Leonarda i Solna Góra

Tomasz STODOLNY

Trzy razy magistrat zapowiadał, że roboty już ruszają, ale wykonawca wciąż nie rozpoczynał prac. Wreszcie się udało. Od dziś w tej okolicy spore utrudnienia dla kierowców.

Remont obejmuje część ulicy Krzeczowskiej (62 m przed strażnicą), fragment ul. Poniatowskiego (336 m od skrzyżowania z ul. Trudną do skrzyżowania z ul. św. Leonarda), a także ul. św. Leonarda i ul. Solna Góra w całości. Razem prawie 1,3 km.

- Wdrożone zostaną tymczasowe zmiany organizacji ruchu, które będą odpowiednio oznakowane. Prosimy o śledzenie zmian oznakowania, co ułatwi poruszanie się w obrębie remontowanych ulic - poinformował Andrzej Koprowski, asystent burmistrza Bochni. - Za powstałe niedogodności serdecznie przepraszamy, licząc na zrozumienie bocheńskich kierowców. Utrudnienia szybko się skończą a pozostaną odnowione, równe ulice i chodniki.

Na remont tych dróg Bochnia otrzymała dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” w wysokości 1 712 171,00 zł. Całe zadanie będzie kosztowało 3 995 339,58 zł. Przetarg wygrało konsorcjum firm: 1) Budownictwo i Nieruchomości Broszkiewicz Przemysław, ul. Brodzińskiego 68, 32-700 Bochnia, 2) PBC Polska Spółka z o.o. spółka komandytowa ul. Brodzińskiego 68, 32-700 Bochnia. Termin wykonania to 10 listopada.

comments powered by Disqus

Najnowsze